شرایط جغرافیایی آنتالیا

تور آنتالیا- آنتالیا یکی از نام آشناترین شهرهای خارجی برای گردشگران و خارج بروهای ایرانی است. این شهر یکی از شهرهای مهم گردشگری در ترکیه به شمار می آید و هر سال گردشگران بسیاری را جذب زیبایی های خود می کند.
به گزارش بانکی دات آی آر، شهر ساحلی آنتالیا در امتداد کوههای توروس با پوشش گیاهی درخت کاج قرار دارد. کوه های توروس به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلی نامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد کرده است.

مختصات جغرافیایی
شهر آنتالیا که مرکز استان آنتالیا هم هست، در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر ختم می شود. آکسو نام تنها رودخانه شهر است که در انتها به آبشار دودن می رسد.

شرایط آب و هوایی
هوای آنتالیا در طول سال تغییر چندانی نمی‌کند، بیشتر روزها گرم و شرجی است. زمستان‌ها کمی خنک‌تر می‌شود و چند روزی باران می‌بارد. بهترین وقت سفر به آن‌جا، از اوایل فروردین تا اواخر آبان است که می‌شود در دریا شنا کرد

آنتالیا برای کسانی که علاقه مند به ورزش هایی مثل موج سواری، اسکی روی آب، قایقرانی، کوهنوردی و ورزش هایی از این دست هستند فرصت خوبی است چون 10 ماه از سال می توانند در این شهر به این ورزش ها بپردازند.
موقعیت آب و هوایی آنتالیا جان می دهد برای حمام آفتاب گرفتن و از زیبایی های ساحل لذت بردن. اصلا آنتالیا شهر دریا و ساحل است.

دیدنی ها
وقتی وارد شهر آنتالیا می شوید اولین چیزی که جلب نظرتان می کند، بلوارهای زیبا است که با درختان نخل خیابان را به دو نیم تقسیم می کنند. دیگر جاذبه شهری آنتالیا لنگرگاه های شهر است که چشم گردشگر را می نوازد.

شهر قدیمی: بخش قدیمی این شهر نیز تماشائی است. منطقه کاله ایجی در این بخش قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند. . این شهر دارای دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد است. ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد و شنی می باشد و دیگری ساحل کنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد و ساحلی صخره ای است.

پلاژها: پلاژهای آنتالیا که برای عشق ساحل ها ایجاد شده کنیاآلتی، لارا و کارپوزکالدیران نام دارند. برای ورزش های زمستانی هم می توانید به مناطق منطقه های بی داغلاری و ساکلی کنت بروید.

 

آسپندوس: یکی از دیدنی های آنتالیا، آسپندوس نام دارد که به آمفی تئاتر معروف است. این منطقه تاریخی در8 کیلومتری شهر سریک واقع شده است .این شهر 1000 سال قبل از میلاد به دست یونانیان بنا شد و یکی از ثروتمندترین شهرهای زمان خود بوده است. آمفی تاتر این شهر 200 سال بعد از میلاد توسط رومی ها بنا شد. آسپندوس در مسیر پر رونق تجاری آن زمان همه را حیرت زده می کرد. اکثر توریست ها یی که به آنتالیا می روند از این منطقه تاریخی و زیبا دیدن می کنند.

 

آکوالند: آکوالند هم یکی دیگر از جاذبه های آنتالیا است كه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه به شمار می آید و در منطقه ساحلی کنیاآلتی قرارگرفته است. در این مکان شما و خانواده تان می توانید با بهره گیری از سرسره های مختلف و بازیهای آبی متفاوت روز خوبی را برای خودتان رقم بزنید.
پاموک کاله: پاموک کاله که از طرف سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی انتخاب شده است مربوط به دورانهای بیزانس و رم باستان می باشد. نام دیگر این منطقه شگفت انگیز بهشت سفید است و با Teraverten هاي سفيد آبهاي گرم و شهرهاي آنتيك ، يك مركز بسيار مهم گردشگري مسوب می شود و در استان دنيزلي قرار دارد. این شهر را شهر مقدس نیز می نامند و دلیل آن وجود پرستشگاههاي فراوان و بناهاي ديني ديگر است. چشمه های آب گرم این منطقه مثل سرعین خودمان خاصیت درمانی دارند.
تور کشتی و تور رافتینگ: تور کشتی که گشت و گذاری بر روی آب های مدیترانه است و تور رافتینگ که كه یک تورآبی بر روی رودخانه خروشان ، سوار بر قایقهای بادی با پوشیدن جلیقه های نجات است نیز از دیگر برنامه های تفریحی است که در فهرست برنامه های اکثر تورها وجود دارد.
دروازه هادریان، آبشارهای دودِن، خرابه های یونانی و رومی در سایت باستانی Perge، موزه آنتالیا، جاده آتاتورک،پارک دلفین ها (دلفیناریوم) و شهربازی از دیگر دیدنی های آنتالیا هستند. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ