بهترین زمان برای سفر

آب‌ وهوای قبرس شمالی در بهار (آوریل- می) و پاییز (سپتامبر- اکتبر) گرم و مطبوع است و بهترین زمان برای سفر علاقه‌مندان به ساحل، پیاده‌روی و تماشای پرندگان به این کشور است. روزهای تابستان قدری گرم‌ترند و البته زیبایی دریا و یکرنگی آسمان در این روزها دوچندان است.

برای مسافرت در بهار و پاییز، لباس‌های معمولی خنک مناسب‌اند. اگر دریکی از روزهای تابستان به این کشور می‌روید، کلاه آفتاب‌گیر و کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید؛ و اگر زمستان را انتخاب کردید برای هر نوع شرایط جوی آماده‌ باشید.

هوای قبرس گرم است باید مرتب آب بنوشید بهتر است برای آشامیدن آب از بطری های یک لیتری استفاده کنید.آب‌ لوله‌کشی قبرس شمالی برای نوشیدن مناسب نیست، حتی در صورت استفاده از فیلترهای تصفیه‌کننده خانگی نیز نوشیدن آن توصیه نمی‌شود. حتماً از بطری‌های آب آشامیدنی استفاده کنید.

ساعات اداری در سفر قبرس :
ساعت کاری بانک‌ها و ادارات دولتی در تابستان و زمستان متفاوت است، اما ساعت کاری ۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ در تمامی روزهای سال (به‌غیراز یکشنبه‌ها) این مراکز مشغول به کارند. بیشتر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها هم از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۸:۳۰ مشغول به کارند. البته معمولاً در روزهای گرم از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۴:۳۰ به استراحت می‌پردازند.

خدمات پزشکی:
بیمارستان مرکزی کشور در نیکوزیا قرار دارد و چند بیمارستان کوچک ‌تر در شهرهای دیگر ساخته‌ شده‌اند. همچنین کلینیک‌های کوچکی در شهرها و روستاها مشغول به کارند که بیشتر آن‌ها قابل‌اعتمادند. خدمات پزشکی در طول ۲۴ ساعت روز در دسترس‌اند. در صورت نیاز شما می‌توانید در بخش اورژانس بیمارستان مرکزی به‌صورت رایگان تحت درمان قرار گیرید، اما با مراجعه به سایر بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها باید مبلغی را به‌عنوان هزینه معالجه بپردازید. 

تور قبرس شمالی

 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ